Fatalna pierwsza połowa zdecydowała o wyniku

Po zwycięstwie w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski nad spadkowiczem z forBET IV ligi Błękitnymi Orneta podopieczni trenera Jerzego Bukackiego w pierwszej kolejce B-Klasy musieli uznać wyższość Żabianki Żabi Róg.

Spotkanie rozpoczęło się katastrofalnie dla naszych zawodników, którzy już po niespełna dwudziestu minutach przegrywali 0:3. Po trzech mocnych uderzeniach, które przyjął zespół z Zagaje gra wyrównała się i obie ekipy mogło zdobyć bramki jednak brakowało dobrego wykończenia.

Na drugą część spotkania gospodarze wyszli zmotywowani i od pierwszych minut ruszyli na rywali,a efektem tego była bramka kontaktowa, która padła w dość kuriozalnych okolicznościach, a piłkę we własnej bramce umieścił bramkarz rywali. W kolejnych minutach zespół z Zagaj próbował zdobyć drugą bramkę jednak dobre ustawiona defensywa przyjezdnych nie dała się pokonać i to zespół Żabianki mógł cieszyć się z kompletu punktów zdobytych na otwarcie sezonu.

Drużyna uległa 1-3  po własnych błędach w obronie, bardzo źle weszliśmy w te spotkanie jakby głowy chłopaków były nie na boisku, a na innej planecie. Druga części spotkania była już lepsza w naszym wykonaniu jednak przeciwnik umiejętnie murował bramkę i osiągnął swój cel, którym było utrzymanie korzystnego rezultatu. Mam nadzieję że więcej nie powtórzy się takie spotkanie, a teraz pozostaje nam zresetować głowy i szykować się do środowego spotkania Wojewódzkiego Pucharu Polski – podsumował dzisiejszy występ swojej drużyny Bukacki.