Granica Zagaje gra w B-klasie

Granica Zagaje wraca do gry 

W niedzielę (24 kwietnia 2022 r.) B-klasowa Granica Zagaje wraca do ligowej rywalizacji. Podopieczni Jerzego Bukackiego w pierwszym spotkaniu na wiosnę zagrają na własnym boisku z Pogromem Aniołowo. 

Wszyscy bardzo stęskniliśmy się za ligową rywalizacją. Drużyna Granicy Zagaje bardzo solidnie przepracowała okres przygotowawczy, o czym w ostatnim wywiadzie wspominał trener Jerzy Bukacki.

Granica rozegrała kilka spotkań kontrolnych przed startem rundy wiosennej. M.in. wygrała 3:1 z juniorami Zatoki Braniewo czy przegrała 1:2 i zremisowała 1:1 z Zalewem Frombork. Na początku przygotowań nasz zespół zremisował 1:1 z rezerwami Zatoki Braniewo (A-klasa).

Do zespołu dołączyło trzech nowych-starych zawodników. Do treningów powrócił Bartosz Krupski. Z zagranicy wrócili Maciej Gil i Krystian Tusiński i mogą teraz grać ponownie w Granicy. Do drużyny dołączyli także Michał Żuk (ostatnio juniorzy MKS Płoskinia) oraz Jakub Nowosielski.

Zespół z gminy Lelkowo o rundzie jesiennej zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 13 punktów. Nasz najbliższy rywal jest o dwa oczka niżej z 10 punktami na koncie. W rundzie jesiennej na wyjeździe zremisowaliśmy z nimi 3:3. W poprzednim sezonie na własnym boisku potrafiliśmy wygrać z Pogromem 3:0. Teraz liczmy na powtórkę i komplet punktów na inaugurację rundy wiosennej.

Zapraszamy serdecznie do wspierania naszych piłkarzy na boisku w Zagajach. Wsparcie kibiców jest dla nas bardzo ważne!

Początek meczu o godzinie 14:00. Arbitrem meczu będzie Rafał Ciepliński.

Pozostałe spotkania 10. kolejki:

  • Junior Świątki – Zalew Frombork sobota, godz. 16:00
  • Grom Zwierzno – Warmia Elbląg sobota, godz. 16:00
  • Dąb Kadyny – Żabianka Żabi Róg sobota, godz. 16:00
  • Sparta Kwietniewo – Czarni Małdyty niedziela, godz. 14:00

Granica Zagaje uczestniczy w rozgrywkach B-klasy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Lelkowo oraz firmy MBDR należącej do Damiana Rykaczewskiego. DZIĘKUJEMY!

Zostaw odpowiedź