Powstaje zespół juniorów Granicy! Każdy może dołączyć do zespołu

W ostatnim czasie mówiło się o powstaniu zespołu juniorów Granicy. Postanowiliśmy porozmawiać o tym z Jerzym Bukackim, który w rozmowie potwierdza informację o powstaniu zespołu i zaprasza wszystkich chętnych na treningi!

W ostatnim czasie potwierdziły się informację dotyczące utworzenia drużyny juniorów. Kiedy zrodził się pomysł na utworzenie zespołu młodzieżowego?

Pomysł jest stary jak Granica rozwój młodzieży to dobro piłki seniorskiej szkoląc w tym samym systemie mamy naturalne przejście do dorosłej piłki. Patrząc na dobro młodzieży grupa która powstała będzie miała zagospodarowany czas wolny w naszej tradycji było wychowywanie młodzieży poprzez sport a w naszym środowisko to jedyna odskocznia od szarości życia codziennego.

W tej chwili sezon ligowy trwa. Pierwsze mecze zespół rozegra dopiero w kwietniu 2023 roku. Jak będą wyglądały przygotowania do ligi?

Sezon 2023/24 to dopiero start w rozgrywkach przed zespołem dużo pracy wczoraj zaprezentowali się przeciw drużynie seniorów wynik nie byl ważny lecz chce im pokazać jaka droga czeka ich ile pracy przed nimi ale patrząc na zapał i potencjał jaki drzemie w zespole jestem dobrej myśli. Co do przygotowań muszę spotkać się przede wszystkim z zawodnikami i ich rodzicami by omówić sprawy organizacyjne nie chcę niczego narzucać z góry no i ważna sprawa to spotkanie z wójtem gminy Lelkowo Łukaszem Skrzeszewskim w celu przedstawienia sytuacji w klubie i omówienia dalszej współpracy bo jak wszyscy wiemy bez wsparcia samorządu kluby sportowe takie jak nasz nie poradzą sobie.

Ilu zawodników uczestniczy w treningach?

Odbyło się pierwsze spotkanie na treningu/sparingu uczestniczyło 12 zawodników. To dopiero początki i myślę ze chętnych po tym artykule będzie więcej. Otwarci jesteśmy na wszystkich młodych ludzi chcący dać coś od siebie dla własnego rozwoju oraz klubu. Nie zamykamy się tylko na teren naszej gminy zapraszamy serdecznie.

Utworzenie nowego zespoły to również koszta związane z wyjazdami, organizacja spotkań.

Tak i to będzie celem spotkania z władzami gminy klub nie prowadzi działalności zarobkowej utrzymujemy się z grantów gminnych oraz oddanych Sponsorów naszego zespołu. Z góry uprzedzam że to świeża sprawa i termin spotkania nie jest ustalony będę działał od poniedziałku.

Aby wystartować w lidze musicie posiadać około 20 zawodników. Czy myślał Pan o „naborze” w szkołach? Informacji która mieliby przekazywać nauczyciele wychowania fizycznego.

Znam nasze środowisko i mam kontakty z nauczycielami wychowania fizycznego podkreślam ze jest to dopiero początek drogi ale tak myślę o szerokiej kampanii informacyjnej.

Przejdźmy teraz do najbliższego meczu z Czarnymi. Z jakich zawodników nie bd mógł Pan skorzystać w najbliższym spotkaniu.

Na dzień dzisiejszy trzon zespołu jest stabilny i zdrowy co do ubytków zbieramy pokłosie dziwnego meczu z Polonią Markusy brak dwóch raczy za karki dziwne było zachowanie sędziego i jego opowieści o tym meczu.

Przed sezonem mówiło się o walce o awans. Jednak liga zweryfikowała te plany i chyba nie ma większych szans na włączenie się w walkę o awans.

Szanse są do końca rozgrywek ta liga rządzi się swoimi prawami ale my przygotowujemy się do każdego meczu jak by był o awans cel jest jeden wygrać mecz i dać radości naszym kibicom.

Zostaw odpowiedź