Granica Zagaje awansowała do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski

Sensacja w Zagajach! Granica wyeliminowała Błękitnych Orneta

Granica Zagaje na własnym boisku sensacyjnie wyeliminowała z Wojewódzkiego Pucharu Polski Błękitnych Orneta. Podopieczni Jerzego Bukackiego wygrali 2:1.

Po 15 latach Granica Zagaje zgłosiła się do rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. – Wcześniej ledwo zbierałem skład na ligę, to w ogóle nie myślałem o starcie w regionalnym pucharze – mówi Jerzy Bukacki, trener Granicy. – Teraz mam blisko 30 zawodników zgłoszonych do gry, to postanowiłem zgłosić drużynę do tych rozgrywek.

W początkowej fazie rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski drużyny są podzielone na koszyki według regionów. Ma to zmniejszyć koszty wyjazdów dla zespołów uczestniczących w pucharowych zmaganiach. Los sprawił, że Granica trafiła na Błękitnych Orneta, którzy jeszcze w zeszłym sezonie grali w rozgrywkach forBET IV ligi, a teraz w lidze okręgowej.

Goście wyszli na prowadzenie już w 3 minucie spotkania za sprawą Piotra Kosobuckiego. Zawodnik Błękitnych wykorzystał błąd obrońcy Granicy i szybko wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Kolejne gole strzelali już tylko nasi zawodnicy. W dwie minuty zadaliśmy dwa cieszy. W 58 minucie po szybkiej kontrze do pustej bramki trafił Piotr Kajtaniak, a dwie minuty później po ładnej akcji na prowadzenie Granicę wyprowadził Robert Ostrowski.

Moi zawodnicy zagrali bardzo fajną piłkę – powiedział po meczu Jerzy Bukacki. – Błękitni Orneta widać, że po spadku są w głębokim kryzysie. Straciliśmy gola na początku, a to była praktycznie ich jedyna sytuacja. Potem oddawali strzały z daleka, a my w drugiej połowie przy prowadzeniu 2:1 powinniśmy spokojnie wygrać wyżej. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo. Cieszy mnie też spora ilość kibiców, którzy przyszli na mecz.

Gratulujemy piłkarzom Granicy Zagaje awansu do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie możemy trafić m.in. na Concordię Elbląg, Huragan Morąg, Olimpię II Elbląg czy Polonię Pasłęk.