W derbach zaliczyliśmy podróż z piekła do nieba!

W derbach powiatu braniewskiego po szalonym meczu pokonujemy Zalew Frombork 4:2 i zapewniamy sobie minimum piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków z obydwu stron i gry na pograniczu faulu czego efektem była zmiana Przemysława Karpińskiego w 21.minucie, którego zastąpił Piotr Kajtaniak. W 35.minucie Damian Witkowski wyprowadził gości na prowadzenie, a przed przerwą Zalew po uderzeniu Pawła Łacmana podwyższył prowadzenie.

Na drugą cześć spotkania za Juliana Prymona wszedł Piotr Wójcicki, który miał za zadanie rozruszać grę naszego zespołu. Granica zaatakowała w drugiej części meczu i w 56.minucie Ostrowski zdobył bramkę kontaktową, a niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania Patryk Laos doprowadził do wyrównania. W 82.minucie Zalew otrzymał trzecią bramkę, a autorem był Robert Ostrowski, w doliczonym czasie gry wynik ustalił Piotr Wójcicki.

Do meczu drużyna przystąpiła zmotywowana ale po zderzeniu głowami Przemka i koniecznej zmianie zapanować chaos w szeregach obronnych i straciliśmy dwie bramki ale Granica w tym dniu była nastawiona na walkę do końca druga połowa należała do naszego zespołu każdy zawodnik walczył za dwóch i tylko kwestią czasu było wyrównanie a potem zdobycie zwycięskich goli – powiedział po meczu trener Granicy Jerzy Bukacki.

W ostatnim meczu sezonu zmierzymy się z Warmią Elbląg, która w tym sezonie zamyka tabele z zerowym dorobkiem punktowym.

Granica Zagaje – Zalew Frombork 4:2 (0:2)
Ostrowski 57′, 82′, Latos 78′, Wójcicki 90+4′ – Witkowski 36′, Łacman 41′

Granica: Milewski – Bułat Paweł (Kułdosz 87′), Prymon (Wójcicki 46′), Bejda, Latos ( Pusz 85′), Bułat Mateusz, Kołakowski, Karpiński (Kajtaniak 21′), Gajewski, Ostrowski ( Żuk 90+2′), Gil.